بازدید: 229 بازدید
آموزش کدنویسی با این 10 درس کاملا رایگان

خواندن کتاب‌های انگلیسی معمولاً برای زبان آموزانی که در ابتدای راه آموزش هستند، بسیار دشوار است. بنابراین اغلب آن‌ها می‌پرسند که چگونه کتاب انگلیسی بخوانیم؟ در این مقاله از مجله علمی آموزشی مکتب خونه می‌خواهیم به پاسخ این سؤال بپردازیم و روش‌های جذابی را برای خواندن این کتاب‌ها به شما معرفی کنیم.

بسیاری از مردم رمانی به زبان انگلیسی را می‌خرند. آن‌ها با اشتیاق و انگیزه فراوان می‌خواهند که کتاب مورد نظر را بخوانند، اما به محظ اینکه سه صفحه از آن را می‌خوانند، خسته و منصرف می‌شوند. زیرا خواندن کتاب انگلیسی به نظرشان بسیار دشوار می‌رسد. بنابراین کتاب را در گوشه‌ای رها می‌کنند و دیگر انگیزه اولیه را برای خواندن آن ندارند. برای رفع این مشکل و اینکه بدانید چگونه به عنوان یک زبان آموز، کتاب‌های انگلیسی را به راحتی بخوانید، در ادامه همراه ما باشید.

چند نکته جالب برای خواندن کتاب‌های انگلیسی

برای جلوگیری از دشواری خواندن به زبان انگلیسی و اینکه مطالعه کتاب‌های انگلیسی برایتان سرگرم کننده و مفید باشد، به این نکات توجه کنید.

 1. انتخاب کتاب بسیار مهم است

اگر کتاب اشتباهی را انتخاب کنید، ممکن است خیلی به نظرتان سخت، خسته کننده یا کند بیابید. بنابراین باید در انتخاب کتاب بسیار دقت کنید.

 1. سعی کنید کتاب را مانند زبان خودتان روان و راحت بخوانید

این بدان معنی است که شما نباید سعی کنید هر کلمه را دقیق بخوانید و بفهمید. وقتی کتاب‌هایی را به زبان خودتان می‌خوانید، در واقع همه کلمات را نمی‌خوانید و معمولاً کلماتی هستند که کاملاً درک نمی‌کنید؛ اما این شما را از درک داستان باز نمی‌دارد. به محض اینکه کلمه، عبارت یا ساختاری وجود دارد که متوجه نمی‌شوید، خواندن را متوقف نکنید. تا آخر جمله یا پاراگراف را بخوانید و جمله قبلی را دوباره بخوانید تا ببینید آیا این به شما کمک می‌کند یا خیر. اساساً سعی کنید زبان جدید را در سطح وسیع‌تر درک کنید.

 1. انتظار نداشته باشید همه چیز را بفهمید

اگر کلمه‌ای وجود دارد که واقعاً آن را درک نمی‌کنید اما معنای کلی جمله را درک می‌کنید، اشکالی ندارد که آن کلمه جدید را نادیده بگیرید. به یاد داشته باشید که برای سرگرمی و لذت مطالعه می‌کنید، نه به عنوان یک شکنجه! زیر عبارات، کلمات یا عباراتی که هنگام خواندن آنها را متوجه نمی‌شوید خط بکشید. سپس در انتهای صفحه یا فصل می‌توانید به عقب برگردید و آن‌ها را در فرهنگ لغت، جستجو کنید.

 1. با انگیزه بمانید

به یاد داشته باشید که برخی از کتاب‌ها داستانشان به آرامی شروع می‌شود. همیشه خواندن حداقل ۲۰ صفحه اول توصیه می‌شود تا انگیزه ما برای دانستن بقیه داستان بیشتر شود. اینکه با انگیزه باشید و با علاقه به خواندن کتاب بپزدازید، اهمیت دارد.

روش خواندن کتاب‌های انگلیسی

شاید روش خواندن کتاب‌های انگلیسی را تا به امروز نمی‌دانستید. به هر حال همه کسانی که آموزش زبان انگلیسی شروع می‌کنند، می‌خواهند روان و درست کتاب بخوانند. این مهارت را باید از همان ابتدای آموزش خود، توسعه دهید و به تدریج آن را ارتقا دهید. برای لذت بردن از روند مطالعه و بهره مندی از مطالب مفید، باید کتاب مناسبی را انتخاب کنید که برای شما جالب باشد. چندین معیار برای انجام این کار وجود دارد که ما آن‌ها را در ادامه شرح خواهیم داد.

 • به سطح دانش زبان انگلیسی خود تکیه کنید

بسته به علاقه خود کتابی را انتخاب کنید، اما فراموش نکنید که سطح زبان انگلیسی خود را نیز در نظر بگیرید. کتاب‌های آسان برای کودکان و کسانی که تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده‌اند مناسب هستند. بنابراین شما باید کتابی را متناسب با سطح و موضوع مورد علاقه‌تان انتخاب کنید. به عنوان مثال، می‌توانید کتاب‌هایی مانند «زنان کوچک» نوشته لوئیزا می آلکات، «هری پاتر» نوشته جی کی رولینگ، «آلیس در سرزمین عجایب» نوشته لوئیس کارول را بخوانید.

 • با کلمات ناشناخته کار کنید

به یاد داشته باشید که یادگیری کلمات جدید در مطالعه کتاب، بسیار ساده‌تر است. بنابراین، کلمات ناآشنا را به همراه جملاتی که در متن آن‌ها استفاده می‌شود، یادداشت کنید. اگر نمی‌خواهید خواندن را متوقف کنید، ابتدا چندین صفحه را مرور کنید و کلماتی را که نمی‌دانید بیابید، جملاتی را که شامل آن‌ها می‌شود بنویسید. بخوانید، فقط در حساس‌ترین لحظات به فرهنگ لغت مراجعه کنید.

 • تا جایی که ممکن است با صدای بلند کتاب بخوانید

با بلند خواندن، تلفظ خود را نیز تمرین می‌کنید و قوانین تلفظ را یاد می‌گیرید. سعی نکنید خیلی سریع کتاب مورد نظر را بخوانید. باید کتاب را آهسته بخوانید، مکث کنید، از فرهنگ لغت کمک بگیرید و به رونویسی از عبارات و جملات آموزنده بپردازید.

 • مطالعه منظمی داشته باشید

مطالعه منظم به حفظ دانش انگلیسی شما کمک می‌کند، به خصوص اگر زبان را با وقفه مطالعه می‌کنید. سعی کنید هر روز حداقل ۵ صفحه کتاب انگلیسی بخوانید. اگر سطح زبان انگلیسی شما پایه‌ای است، سعی کنید با کتابی شروع کنید که قبلاً به زبان مادری خود خوانده‌اید. اگر سطح زبان شما متوسط یا بالاتر است، کتابی را انتخاب کنید که هنوز با آن آشنایی ندارید. یک داستان جالب، باعث می‌شود که مرتب به کتاب بازگردید.

مزایای خواندن کتاب‌های انگلیسی

خواندن انگلیسی فقط به معنای یافتن اطلاعات مناسب برای یادگیری زبان نیست، بلکه مزایایی دارد که گاهی حتی افرادی که در حال مطالعه هستند از آن بی اطلاع‌اند. در ادامه به برخی از مهمترین مزایای خواندن کتاب‌های انگلیسی، اشاره می‌کنیم.

 1. ایجاد انگیزه برای یادگیری زبان انگلیسی

خواندن تعداد زیادی از کتاب‌های انگلیسی به تدریج تبدیل به یک عادت می‌شود. شما دیگر منابع را در اینترنت به زبان خود جستجو نخواهید کرد. بلکه می‌توانید منبع جدیدی به دست بیاورید که به شما در یادگیری و کسب فرصت‌های شغلی کمک می‌کند.

 1. می‌توانید به انگلیسی فکر کنید

مسلماً هنگام خواندن انگلیسی، کلمات و عبارات زیاد تکرار می‌شوند. تصویر در مغز شما به افکار تبدیل می‌شود. اگر بتوانید مانند یک انگلیسی زبان فکر کنید، مطمئناً در زبان انگلیسی پیشرفت چشمگیری خواهید داشت.

 1. یک راه خوب برای مرور و حفظ واژگان

مطالعه کتاب به تدریج آموخته‌های شما را افزایش می‌دهد و از فراموش کردن مطالب، عبارات، نکات گرامری و … جلوگیری می‌کند. وقتی کلمات و عباراتی را بارها تکرار می‌کنید، این موضوع به شما کمک می‌کند که آن‌ها را عمیق‌تر به خاطر بسپارید.

 1. هر چند وقت یک بار می‌توانید بر اساس مطالعات خود بنویسید

خواندن به نوعی مکمل نوشتن است. خواندن یک مهارت ضروری برای هر فرد زبان آموز است. اگر کتاب‌های انگلیسی بخوانید، نوشتار شما نیز بهتر و منسجم‌تر خواهد شد.

 1. به روز رسانی سریعتر دانش و بهبود درآمد به طور همزمان

اگر شما زیاد کتاب بخوانید، اطلاعات و دانش شما به زبان انگلیسی نیز بیشتر می‌شود. هر چه دانش بیشتری داشته باشید، پیشنهادات شغلی بهتری نیز خواهید داشت. در نتیجه درآمد شما بسیار بالاتر خواهد بود.

ادامه مطلب